MC15, ETHERNET MEDIA CONVERTER.

Twoja opinia, jest ważna dla mnie!

MC15 jest urządzeniem aktywnym, z dawnych lat.  Zapewnia wzajemną komunikację sieci komputerowych o różnych topologiach i standardach. Generalnie można spróbować uprościć i stwierdzić, że konwerter pozwalał połączyć stare z nowym ;) czyli sieci 10BASE2 (stare 1985) z 10BASE-T (nowe na tamte czasy 1990), i zapewniał między nimi komunikację. W praktyce nie obywało się bez kłopotów …. z uwagi na „zalety” infrastruktury zbudowanej na kablu koncentrycznym.

ethernet media converter MC15, 10BASE2 10BASE-Tethernet media converter MC15, 10BASE2 10BASE-T widok podwoziaTo co jest bardzo interesujące i nie pozostaje niezauważone, to solidna obudowa z grubej blachy stalowej. Nadająca solidności całej konstrukcji oraz stabilności. Urządzenie posiada szerokie możliwości konfiguracji pozwalające na dostosowanie parametrów pracy do wymogów infrastruktury.
Do pracy wymagany jest zasilacz sieciowy o parametrach 12V DC, 0,3A.

Teraz kilka fotek dla tych, którzy potrafią odnaleźć piękno nie tylko w krągłościach :hihihi:

ethernet media converter MC15, 10BASE2 10BASE-Tethernet media converter MC15, 10BASE2 10BASE-T od srodkaPiękny kawał elektroniki stworzonej dla biznesu. I ta obudowa … skonstruowana w ten sposób aby pokrywa uchylała się do tyłu urządzenia. Od dawien dawna nie widziałem współczesnej konstrukcji opracowanej w ten sposób ;(, poza tym sprzęt ma swoją wagę B-)

10BASE-2

Podstawowe parametry:  koncentryczny kabel ekranowany o grubości 0.25″,  impedancja 50Ω, przepustowość 10Mb/s (IEEE 802.3a).
Maksymalna długość jednego segmentu sieci (których może być 5) wynosi 185m, przyłączonych do niego może być 30 odgałęzień (urządzeń). Zasięg ten można jednak zwiększyć za pomocą maksymalnie czterech repeaterów.
wtyk BNCtrójnik BNCKażda z końcówek kabla tworzącego segment musi posiadać terminator, z których jeden powinien być uziemiony. Zapewnia on tłumienie odbicia sygnału przesyłanego ze stacji po dotarciu do zakończenia przewodu. Wszystkie połączenia wykonywane są za pomocą złącz BNC. A rozgałęzienia wykonywane są za pomocą trójników (T-connector). Taka konstrukcja narażona była na zwiększoną awaryjność z uwagi na dużą liczbę połączeń. Przerwa okablowania w dowolnym miejscu powoduje paraliż całej sieci, rozbudowa sieci jest stosunkowo niewygodna. Poza tym różne rodzaje 10Base-2 mają różne właściwości elektryczne i dlatego mogą być ze sobą niekompatybilne. Maksymalna długość magistrali uwzględniając repeatery może wynieść 925m, a górna pojemność odgałęzień we wszystkich segmentach musi zawierać się w liczbie 1024.

Otagowano , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.