kim jestem

A no jestem kaktus z gatunku peyotl jak to gacy prawił. Oczywiście z tych najlepszych roczników początek dekady ’70  (-; i ponoć ten najbardziej wredny, oczywiście peyotl. Korzenie zapuściłem w opolskim i to na dobre. Podlewa mnie i czasem depta, taka jedna strasznie pokręcona kasztanka, o wdzięcznej ksywce babaJaga. ((-; Mamy też swoje dwie sadzonki.

Postanowiłem pozapisywać niektóre moje prace gdyż lubię sobie pomajsterkować, zwłaszcza w elektronice tej cyfrowej. Opiszę również niektóre moje wzmagania z  wybranymi osiągnięciami, tudzież jak dobierałem się do kilku scalaków, aby inni też mogli z tych doświadczeń skorzystać, nie popełniając tych samych błędów. W ten sposób można dużo zaoszczędzić bezcennego, nieustannie mijającego czasu i spożytkować go do innych celów. Na przykład na zepsucie „czegoś innego”. ((-; Reasumując będzie to mój notatnik, a czasem się czymś pochwalę ;-p

Zamieszczone opisy to nie będzie żadna ściema, będą przedstawiały prace, które osobiście wykonałem, więc jak ktoś chce, będzie mógł z powodzeniem sprawdzić/wykorzystać je praktycznie. Zamieszczone opisy są moją własnością, i podlegają …. ble bleble ble, więc jeśli będziesz chciał je w jakiś sposób powielić, skontaktuj się ze mną by być fer. Z zasady w takim wypadku będę chciał by wspomnieć o mnie. Broń boże żebyś nie przywłaszczył sobie mojej pracy, bo wtedy ręka noga mózg na ścianie … i w dodatku jeszcze lanie.

Acha, w przypadku gdy będę wspierał się na czyichś rozwiązaniach, będzie to jasno i wyraźnie zaznaczone, łącznie z podaniem źródła lub autora.

Ponieważ w wolnych chwilkach strona będzie powstawała, przez jakiś czas może tu być „bałagan” aż się z nim nie uporam.

Miłej owocnej lektury. Zapraszam również do wymiany doświadczeń. I oczywiście nie biorę odpowiedzialności za to, że bazując na moich opisach/doświadczeniach coś narozrabiasz lub zniszczysz, popsujesz itp – trzeba uważać co się robi. Najpierw myśleć, potem myśleć i jeszcze raz myśleć… jak to się mówi myślenie ma przyszłość, czytanie nie boli, o czym się niejednokrotnie już przekonałem. Więc jeśli coś będziesz robić pod wpływem moich opisów, to tylko i wyłącznie na swoją odpowiedzialność.

Umówmy się że obowiązują zasady licencji Creative Commons CC-BY-NC. Ponoć tak trzeba napisać więc to czynię.

kaktus

ps – jak mnie widzą inni

A.D. 2013-11-02 Z tytułu dzisiejszych zaduszków udało mi się odnaleźć fotę wspominkową, na której uwieczniono Jacka, Jacka i Jacka w Jackowie 😉 Fotka z 1998 roku, więc jest bardzo wartościowa bo pochodzi z ubiegłego stulecia. Przedstawia „prawie” cztery pokolenia (przedstawiciela jednego pokolenia brak bo nie był Jackiem). Jeden z nich to ja można zgadywać ;-P

4

A.D. 2014-03-13 Wczoraj wieczorem udało się dokleić fajny widget – pokazuje ilość odwiedzin i fajowe chorągiewki. (a wszystko przez avisa)  😛

A.D. 2015-02-13 Dziś została udostępniona do oglądania nowa podstrona o grzybkach, a około tygodnia wcześniej zbiór załączników  w postaci notek katalogowych – można szukać ;-p

A.D. 2015-03-26 chymmm przylazłem z pracki i dostałem niebywałe zajefajny torcik za sprawką babajagi oczywiście. Będzie lekko z 3kg żywej wagi :mrgreen: torcik kaktusaTak się nieszczęśliwie składa, że jak go zobaczyli moi Panowie to wiele go dla mnie nie zostało …

A.D. 2015-05-12 może nie elektronicznie ale istotne, Junior solenizantem 😉

torcik Juniora

A.D. 2016-07-17 od około tygodnia zamieściłem na zielonej witrynie zestaw linków, tworząc bibliotekę wiedzy. Są to zebrane artykuły publikowane przede wszystkim na łamach witryny ElektronikaB2B. Biblioteki wiedzy można szukać jako podmenu zakładki ciekawe miejsca.

A.D. 2017-01-01  dziś załączyłem komputer i oto co mi wyszło:

Po szybkim skoku do nowego 2017 roku,
niech każdy zamarzy co dobrego się przydarzy,
tak by zacnie się darzyło i przyjemnie z bliźnim żyło.

By los zabrał koszyk trosk, ale przyniósł nocy moc,
nocy dobrych i spokojnych, z dala od gniewu, szału wojny.

By dostarczył pięknych dzionków, w świetle brzasku, o poranku.
I niech ono nas prowadzi, omijając kiepskich ludzi,
takich, którzy nic nie znaczą, szerzą wyzysk, głupio gdaczą.

Niech duch zdrowia, szczęścia obfitości, u każdego z Was zagości,
moi Drodzy Przyjaciele,
bez Was życie bezsensownie się miele.

By znajomość utrzymywać, każdy możność miał,
i kaktusa w plecy klepać, gdy wpadnie w doła sam,
podać rękę, w dupę kopnąć, gdy będzie wymagał tego mój stan.

Tego życzę sobie i Wam, niech Nowy Rok darzy w szczęściu wszystkim nam.

KONTAKT:
celem konsultacji można kontaktować się ze mną po adresem: kaktus (at) kaktusus.cba.pl lub za pośrednictwem załączonego formularza, na stronie kontakt.

Share Button

2 odpowiedzi na „kim jestem

 1. Marcin mówi:

  Witam. zainteresował mnie Tiny RTC. Ponieważ  nie znam się, chciałbym się dowiedzieć czy jak będę zasilał LIR2032 oraz popłaczę  dwa DS1307 to czy wszystko będzie działało?
  Zastanawiam się jak odwołać się do termometru gdy on jest podłączony do RTC. możesz dać mi jakiś przykład? Ja dopiero zaczynam przygodę z arduino i wgryzam się w temat, cieszę się ze trafiłem na twoją stronę.

  • kaktus mówi:

   do każdego układu musisz przeznaczyć jedną bateryjkę.
   Natomiast na te wątpliwości -> „Zastanawiam się jak odwołać się do termometru gdy on jest podłączony do RTC” znajdziesz odpowiedź w tych artykułach:
   http://kaktusa.pl/ds1307-warsztacie/
   http://kaktusa.pl/tiny-rct-wielki-maly-modul/
   a pominięte detale w nocie katalogowej.

   Tak to już jest że jeżeli chcemy się posłużyć jakimś układem scalonym trzeba najpierw zapoznać się z jego instrukcją w postaci noty katalogowej …Inaczej ani rusz.
   Jeżeli po zapoznaniu się z tymi opisami będzie jakiś niedosyt wiedzy, bądź wątpliwości proszę pytać w odpowiednim temacie.


   „Cierpliwym być musisz, by wiedzę zgłębiać tajemną, gdyż ciemna strona mocy niszczącą i silną jest.”

   kaktus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.