rozmiary SMD i SMT i oznaczenia footprint-ów elementów biernych

Ponieważ „naprodukowali” tego bez liku i można się w tym czasem zatracić, dlatego mam ściągawkę.

Footprints w naturalnych rzeczywistych rozmiarach:

ściągawka z rozmiarówką

ściągawka z rozmiarówką – rozmiary SMD

Więc teraz mam wzór do porównania rozmiarów obudów SMD, oraz możliwość identyfikacji kodu rozmiaru (oznaczenia obudowy) danego elementu. Dla mnie osobiście bardzo pomocne 😉
Na ściągawce przestawiającej rozmiary SMD, dla lepszego zobrazowania, są też punkty dla odniesienia wymiarów o wielkościach: 1 x1mm oraz 0,1 x0,1 cal, i dodatkowo większe 1 x1cm i 0,5 x0,5 cala. Nie wyobrażam sobie lutowania elementów w trzech najmniejszych rozmiarach ;-D a są tacy, którzy parają się tym zajęciem na co dzień …

A.D. 2014-06-25 Zaglądając dziś do rożnych „dziurek” w internecie znalazłem ładny „zestaw” obudów producenta NXP. Więc pozwalam sobie go zamieścić. Treścią może trochę odbiega od głównego tematu, ale ze względu na nią jest bardzo wartościowy, więc na pewno się przyda. O dziwo wpadłem na stronę NXP próbując odszukać źródło tej grafiki ale niestety bez powodzenia.

SMD Packages – dimensions.

A.D. 2014-12-25 😆 z tego znaleziska jestem bardzo zadowolony -.> witrynka producenta elementów Microsemi gdzie zaprezentowano różne obudowy elementów ze szczegółowym opisem i wymiarami. Nie zabrakło również rysunków z „footprints” niestety nie wszystkie pozycje je zawierają. Znajdują się tam zarówno układy scalone jak i inne półprzewodniki w obudowach typu – do druku nawierzchniowego jak i przewlekanego. Zobrazowane i zwymiarowane  zostały również duże korpusy elementów mocy.

A.D. 2018-04-07 kolejna witryna firmy poważnie traktującej klientów. Do podzespołów przygotowane zostały szczegółowe informacje na temat obudów. Dla mnie to kolejna nie lada gratka. Infineon w sposób profesjonalny prezentuje detale o obudowach łącznie z eleganckim wizerunkiem: Infineon prooduct packages.

Share Button
Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „rozmiary SMD i SMT i oznaczenia footprint-ów elementów biernych

  1. Dawid Bittner mówi:

    Witam, znalazłem jeszcze taką rewelacyjną moim zdaniem tablice porównawczą: Witam, http://tablica.qllp.pl/?p=315. Pozdrawiam.

     

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.