Wielkanoc 2016, ani to pisanki ani kraszanki.

4.5/5 - (4 votes)

sadzonka Wielkanocna Jakubusia W tym roku również nie mogło obyć się bez szlachetnej tradycji farbowania jaj. Choć zapowiadało się, że zabraknie amatorów tej sztuki i święta będą dziwne … Nie znaczy to, że przygotowań nie było, i że miało nie być przyozdobionych jaj. Tym razem przygotowania zaczęły się znacznie wcześniej, a to za sprawą babajagi. Jakubuś otrzymał zacne zadanie, stał się domowym ogrodnikiem i dbał o wyhodowanie młodej zielonej „trawki”. Sama natomiast zaopatrzyła nas w pstrokate nimi jajka – jaja przepiórcze, oraz … powiedzmy wdzianka Łobuza :mrgreen: 
Świąteczny akcent w całej okazałości prezentuje się całkiem całkiem:
sadzonka Wielkanocna Jakubusia z gadżetami łobuza
sadzonka Wielkanocna Jakubusia z gadżetami łobuza

sadzonka Wielkanocna Jakubusia z gadżetami łobuza

Jak widać nie bez powodu mówi się, że dobry plan to połowa sukcesu  :mrgreen: Jakubuś przez kilka dni biegał, doglądał i pielęgnował swoją hodowlę. Codziennie robił też fotografie by uwiecznić fazy rozwoju roślinek. Wykonał też fachowo makrofotografię.hodowla Wielkanocna JakubaW odpowiednim momencie babajaga do młodego trawniczka dodała pstrokate mini jajka oraz kilka imitacji kurczaków. Efekt oglądaliśmy przez całe święta, pałając się jego widokiem.
Ciekawą alternatywą pisanek w tym roku były jajka przebierane. Dosłownie dostały pocieszne wdzianka, i stały się kwokami wysiadującymi jaja. Ozdoby takie nazwane przeze mnie wdziankami łobuza, przyniosła babajaga od swojej koleżanki Małgosi zwanej Łobuzem  😛 Łobuz własnoręcznie przygotował te wdzianka oraz prezentowany poniżej koszyczek – również uszyty – zrobiony na drutach. Jak widać koszyczek nie jest serwetką i w dodatku jest dość sztywny dzięki jednemu wybiegowi 🙂 Ten specyficzny zabieg techniczny nadał wymaganego kształtu i zapewnił konstrukcji odpowiednich cech wymaganych każdemu koszyczkowi.

ozdoby Wielkanocne

Idea i wykonanie ozdób jest rewelacyjne. Przyciągają one oko ciesząc je swoim widokiem. Przyozdobienie w takie wdzianka jaj jest ponadto bezproblemowe i zabiera dosłownie małą chwilkę czasu. Powiedziałbym alternatywa dla leniuchów, którzy nie chcą przygotować klasycznych pisanek, czy też jaj farbowanych  😉

ozdoby Wielkanocne łobuzaA teraz ujawnię kilka szczegółów technicznych, z montażu wdzianek. Hehehee sposób wykonania tych konstrukcji umożliwia dopasowanie wybranych indywidualnych cech wizualnych przebieranego jajka. Mówiąc inaczej wszystko zawdzięczamy możliwości formowania ogonków kwok :mrgreen:

gadżety Wielkanocne lobuza

Wszystkie pikantne detale zostały ujawnione. Każdy może teraz indywidualnie dokonać oceny przydatności takich ozdób. Oraz wsiąść udział w zabawie głosując w poniższej ankiecie. A osoby zainteresowane będą mogły skontaktować się z Łobuzem, o ile wyrazi taką chęć.

 


ANKIETA:

Ozdoby Łobuza to rewelacyjna innowacja, czy wybryk godzący w tradycję?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Otagowano , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.